free website maker

fakty

Od lat pracujemy na Państwa zaufanie

Kary za brak OC w 2020 roku. Zapłacisz nawet 7800 złotych!

czytaj

Kara za brak OC dla właścicieli aut osobowych wzrośnie nawet o 700 złotych. W 2020 roku zapominalscy kierowcy zapłacą maksymalnie 5200 złotych za brak tego ubezpieczenia. Największe kary czekają jednak na właścicieli pojazdów ciężarowych.

Szkoda całkowita z OC sprawcy i z własnego AC – co to jest i czym się różni?

czytaj

Ubezpieczyciele często (może nawet za często) stwierdzają szkody całkowite. Dowiedz się, dlaczego czasami nawet drobne uszkodzenie samochodu może dla firmy ubezpieczeniowej oznaczać nieopłacalność naprawy. Kiedy ubezpieczyciel może stwierdzić szkodę całkowitą i jak ustalana jest wysokość odszkodowania po jej powstaniu? Sprawdzamy!

Obowiązkowe przeglądy w domu.

czytaj

Kontrola okresowa stanu technicznego instalacji gazowych - raz w roku
Kontrola stanu technicznego instalacji gazowych powinna być przeprowadzana przez osoby posiadające kwalifikacje wymagane przy wykonywaniu dozoru nad eksploatacją urządzeń, instalacji oraz sieci gazowych (w tym jej szczelności).

Numer rejestracyjny nie jest daną osobową

czytaj

Problem z numerem rejestracyjnym.
Numer rejestracyjny przez niektórych kierowców uznawany jest za dane osobowe. Tak sądził mieszkaniec Katowic, któremu nie przypadł do gustu obowiązek podawania numeru rejestracyjnego pojazdu podczas zakupu biletu w płatnej strefie parkowania. 

GEFION, wojna cenowa i nadzór transgraniczny

czytaj

Gefion: podstawy prawne działalności – przypominamy
Zagraniczne zakłady ubezpieczeń nie muszą tworzyć w Polsce odrębnych, zależnych od siebie podmiotów. Mogą notyfikować działalność w formie oddziału lub w ramach swobody świadczenia usług. 

Wypowiedzenie umowy OC przez telefon – czy skuteczne?

czytaj

Właściciel pojazdu, który chce rozwiązać umowę OC, powinien dostarczyć do towarzystwa jej pisemne wypowiedzenie. Czasami jednak formalność ogranicza się do rozmowy telefonicznej z agentem towarzystwa. Czy takie wypowiedzenie jest skuteczne?

Płaca minimalna wpłynie na wysokość mandatu za brak OC. Zapłacimy więcej

czytaj

UFG zajmuje się wypłacaniem odszkodowań za wypadki, których sprawcy zbiegli z miejsca lub też nie mieli ważnej polisy OC, ale też karze tych, którzy nie wykupili obowiązkowej polisy.


© Copyright 2017 Mobirise
All Rights Reserved

Kontakt:


E-mail: biuro@tf-biznes.pl 
Tel. : +48 509 118 159
Siedziba firmy:

TF-BIZNES Wojciech Krzysztoń
Wola Dalsza 24
37-100 Łańcut
NIP 8151468194
REGON 690572029