Fakty


Sprawdź co nowego

KNF walczy z oszustwami przy zawieraniu ubezpieczenia OC

Od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności grozi w przypadku poświadczenia nieprawdy np. przy sprzedaży krótkoterminowego OC nieuprawnionemu kierowcy. UFG: Wyższe kary za brak polisy OC i rekordowy wzrost regresów przekraczających 100 tys. złotych

Właściciel auta osobowego, który nie wykupi polisy OC w 2018 roku musi się liczyć z karą w wysokości 4 200 złotych. Ale to nie jedyne obciążenie finansowe dla nieubezpieczonych. Kolejnym - znacznie bardziej obciążającym - jest zwrot odszkodowania za wypadek spowodowany pojazdem bez polisy OC. W szybkim tempie rośnie liczba najwyższych regresów:  już blisko 400 osób ma do zwrotu kwoty przekraczające średnio po ponad 200 tysięcy złotych, w tym osiem osób obciążonych jest regresami przekraczającymi 1 500 000 złotych*.


Czego nie mówią agenci ubezpieczeniowi, czyli jak nie dać się „naciągnąć”?

Kupiłeś kiedyś polisę, która w praktyce okazała się kompletnie bezużyteczna? A może nie zostałeś poinformowany o Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia? Sprawdź, jak nie dać się naciągnąć agentom ubezpieczeniowym i na co uważać kupując nową polisę.


Ubezpieczenie komunikacyjne NNW – co warto o nim wiedzieć?

Szukasz informacji na temat ubezpieczenia NNW? Nie jesteś pewien, czy warto je wykupić? Chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej, żeby móc łatwiej podjąć decyzję? Ten artykuł jest dla Ciebie.


Zmiana opon: 10 rzeczy, o których już musisz wiedzieć

Komplet opon powinien starczyć na 6 sezonów? To przekonanie może zmniejszyć Twoją czujność. W tym roku upewnij się, czy nie czas na zmianę opon – na nowe!


10 rzeczy, które warto wiedzieć mając wypadek za granicą

Trwa sezon wakacyjny i tłumnie ruszamy autami za granicę, co znajduje odzwierciedlenie w statystykach wypadków – Polacy z roku na rok częściej biorą udział w stłuczkach i wypadkach poza krajem. Warto wiedzieć, co robić w sytuacji, gdy to my będziemy sprawcami kolizji bądź poszkodowanymi.


Nie oszukuj ubezpieczyciela, to się nie opłaca!

Podwyżki OC dotknęły boleśnie wielu kierowców. Ceny poszły w górę ponad 50%. Nie kusi Cię, by wpisać do formularza lub podać agentowi nieprawdziwe dane, by dostać niższą ofertę? Przecież wystarczy wiedzieć, co ubezpieczyciele biorą pod uwagę. To zły pomysł i może się skończyć boleśnie dla portfela! Obejrzyj film Moto Doradcy.


Czy agent ma obowiązek identyfikacji Klienta przy zawarciu ubezpieczenia?

Odpowiedź na pytanie: „Czy zawierająca ubezpieczenie OFWCA (agent) ma obowiązek identyfikacji Klienta przy zawarciu ubezpieczenia?”


Czasowe wycofanie samochodu z ruchu. Ceny OC wzrosną?

Twoje auto przez większą część roku stoi nieużywane? I tak musisz ponosić koszt pełnej polisy OC. Możliwe, że już wkrótce się to zmieni dzięki czasowemu wycofaniu z ruchu aut osobowych i motocykli. Nie oznacza to jednak, że nie będziesz musiał płacić za OC. Niestety ta opcja może wpłynąć na dalszy wzrost cen ubezpieczeń dla wszystkich kierowców.


Miałeś stłuczkę? OC będzie Cię słono kosztować…

Mechanizm obliczania składki OC jest bardzo prosty. Bezszkodowa jazda to sporo tańsze ubezpieczenie. A jeśli spowodowałeś stłuczkę, to przy zakupie kolejnej polisy zapłacisz więcej. W tym roku nawet o ponad 80% więcej. Sprawdzamy, jak zmienia się wysokość składki OC, gdy przytrafi Ci się stłuczka.


Jeździsz bez prawka? Sprawdź, co Ci grozi w razie wypadku

Przekroczyłeś prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym? A może zgromadziłeś na swoim koncie więcej niż 24 punkty karne? Obie opcje oznaczają jedno - utratę prawa jazdy. Pamiętaj, w takiej sytuacji pod żadnym pozorem nie wsiadaj za kółko - możesz stracić jeszcze więcej!


Można już sprawdzić liczbę punktów karnych przez internet

Ruszyła darmowa, rządowa usługa sprawdzania stanu konta punktów karnych przez internet. Dostęp do danych nie jest jednak taki prosty. Użytkownik serwisu musi dysponować profilem zaufanym, a zdobycie go może być kłopotliwe.


Badania techniczne będą droższe, a spóźnialscy zapłacą podwójnie

Rząd planuje zmiany w przepisach dotyczących okresowych badań technicznych pojazdów. Będzie drożej, a osoby, które zapomną o tym obowiązku, będą musiały zapłacić dwa razy więcej.


Wesołego ALLELUJA !!!W ten poranek Wielkanocny,
tak słoneczny i radosny,
w każdej wiosce dzwony biją
obwieszczając wieść przemiłą:
Chrystus w nocy powstał z grobu!
Krzyczą wszyscy wśród narodu.
Wreszcie przyszło nam zbawienie,
grzechu z Raju odkupienie!
Niech radosna ta nowina
będzie Twemu sercu miła,
Wszyscy cieszmy się, radujmy
Bogu chwałę wyśpiewujmy!


Jak uzyskać odszkodowanie za dziurę w drodze?

Jak co roku wraz z odejściem zimy na drogach pojawiają się ogromne dziury, które są częstym powodem uszkodzeń samochodów. Eksperci z TU Compensa podpowiadają, co zrobić, kiedy w wyniku złej nawierzchni dojdzie do uszkodzenia auta.