Fakty


Sprawdź co nowego

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego domu. Obowiązkowe przeglądy.

Czy wiesz, że brak okresowych przeglądów to jedna z najczęstszych przyczyn powstawania pożarów w budynkach mieszkalnych? Kontrola okresowa stanu technicznego instalacji gazowych, czyszczenie okresowe przewodów kominowych (dymowych i spalinowych) to tylko niektóre z obowiązków właściciela budynku prywatnego wynikające z przepisów prawa budowlanego. Specjaliści ERGO Hestii z myślą o klientach przygotowali zestaw rekomendacji.


Numer rejestracyjny nie jest daną osobową

Tablica rejestracyjna składa się z liter i cyfr i nie jest daną osobową. Sąd Administracyjny w Gliwicach uznał, że ustalenie tożsamości właściciela na podstawie numeru rejestracyjnego wymagałoby dużego nakładu kosztów, czasu i działań. Sąd uznał również, że numer rejestracyjny identyfikuje dany pojazd, a nie osobę. Okazuje się jednak, że w tej sprawie orzecznictwo nie jest jednolite.


ZNIŻKI NA OC/AC Z ZAGRANICY – KTO JE UZNAJE?

Zastanawiasz się, czy kilkuletnia bezszkodowa jazda za granicą pozwoli Ci zachować zniżki na OC i AC w Polsce? Towarzystwa, w kwestii migracji zagranicznych ulg za bezwypadkowość, mają różne stanowiska, a i prawo nie obliguje ich do uznania zniżek w naszym kraju.


PZU zmienia praktykę dla kierowców. Po interwencji UOKiK

PZU ogranicza prawo konsumenta do wypowiedzenia automatycznie przedłużonej umowy ubezpieczenia OC - stwierdził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Powszechny Zakład Ubezpieczeń zobowiązał się do zmiany zakwestionowanej praktyki.


Płaca minimalna wpłynie na wysokość mandatu za brak OC. Zapłacimy więcej

Jednak 2250 zł – tyle będzie wynosić płaca minimalna od 1 stycznia 2019 roku. To oznacza, że w stosunku do 2018 roku wzrosną stawki kar Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego za brak OC.


Ubezpieczenie domu i mieszkania Proama: wady i zalety

Ubezpieczenie domu i mieszkania Proama: wady i zalety


Ubezpieczenie mieszkania Warta Dom i Warta Dom Komfort: którą opcję wybrać?

Ubezpieczenie mieszkania Warta Dom i Warta Dom Komfort: którą opcję wybrać?


Ubezpieczenie mieszkania PZU Dom: wady i zalety oraz wszystko co musisz wiedzieć!

Ubezpieczenie mieszkania PZU Dom: wady i zalety oraz wszystko co musisz wiedzieć!


Ubezpieczenie mieszkania i domu – jak wybrać? Gdzie kupić najkorzystniej?

Szukasz ubezpieczenia mieszkania lub domu? Dowiedz się, jak działa ta polisa i o czym musisz pamiętać przy zakupie, aby Twój majątek był w 100% bezpieczny. Jeśli już zdecydowałeś się na zakup, pomożemy Ci wybrać najkorzystniejszą polisę.


Wkrótce pojedziesz bez dowodu i potwierdzenia OC

Kierowcy pojazdów zarejestrowanych w Polsce nie będą musieli mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz potwierdzenia zawarcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej – podaje Centrum Informacyjne Rządu.


Wyjeżdżając w góry, zadbaj o ubezpieczenie kosztów poszukiwania i ratownictwa

Jesteśmy jedynym państwem w Europie, gdzie ratownictwo górskie jest całkowicie bezpłatne. We wszystkich pozostałych rejonach górskich na Starym Kontynencie akcje w celu ratowania życia są odpłatne, a ich koszt może sięgać do kilku tysięcy euro. Planując wyjazd zadbaj o ubezpieczenie kosztów ratownictwa górskiego.


Sezon rowerowy w pełni, pomyślmy o ubezpieczeniu

Za oknami piękna pogoda, na ścieżkach rowerowych zrobił się tłok, przy stacjach rowerów miejskich kolejki do wypożyczenia roweru. A co z ubezpieczeniem?


Najtańsze OC w 2018 r. Porównanie cen ubezpieczeń w Polsce! RAPORT

Po rekordowych wzrostach cen OC w roku 2016, 2017 przyniósł uspokojenie trendu. Ceny przestały tak dynamicznie rosnąć, a analiza na początek stycznia 2018 roku pokazuje, że ceny w wielu miejscach nie tylko nie wzrosły, ale nawet spadły! Ile zapłacimy za najtańsze OC w 2018? Gdzie kupisz najtańsze OC, a gdzie jest najdrożej? Co zrobić, żeby nie przepłacać?


Nowa funkcjonalność CEPIK 2.0

Czy kupujący samochód używany za granicą może sprawdzić w kraju jego historię?


KNF walczy z oszustwami przy zawieraniu ubezpieczenia OC

Od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności grozi w przypadku poświadczenia nieprawdy np. przy sprzedaży krótkoterminowego OC nieuprawnionemu kierowcy.